طراحی نرده ترمووود

طراحی نرده ترمووود

اگر در این روزها کمی به ساختمان‌های شهرمان بیشتر توجه کنیم متوجه می‌شویم که استفاده از ترمووود در نمای ساختمان‌ها باعث زیبایی بیشتر ساختمان‌ها و نمای شهر شده است. ترمووود دارای مقاومت بالا و قابلیت نصب آسان می باشد بنابراین استفاده از چوب در نما بسیار متداول گشته است. علاوه بر نما می‌توانیم برای ساخت نرده ساختمان هم از ترمووود استفاده کنیم. پس تلاشمان را بیشتر از قبل کردیم تا در ساخت و طراحی نرده ترمووود دقت بیشتری به خرج دهیم.

با توجه به فضا، مساحت و البته نوع کاربری محیط ابعاد و اندازه چوب‌های ترمووود تغییر خواهد کرد. برای این که بدانیم نرده ترمووود چیست باید اطلاعاتمان را از نوع و ابعاد پروفیل های ترمووود بیشتر کنیم.

نوع ترمووودی که غالباً در طراحی نرده ترمووود استفاده می شود معمولا ضخامتی به اندازه 42 میلی متر دارد. در این نوع به علت بالا بودن ضخامت، چوب ترمووود از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار است که امنیت لازم برای نرده را تامین می کند.

 

اجرای پروفیل‌های نرده ترمووود

پروفیل‌ها به 4 دسته مختلف تقسیم می‌گردند: 42*42 – 68*42 – 92*42 – 140*42. هر یک از پروفیل‌ها بسته به طرح و کاربری قابلیت استفاده به عنوان نرده را دارا می باشند. به طور مثال چوب‌های 42*42 معمولا در فضای روبروی بالکن‌ها یا تراس‌ها با فاصله 42 میلی متر نصب می‌شوند. به دلیل تعداد تکرار چوب‌ها، زیبایی نمای ساختمان افزایش قابل توجهی می‌کند. همچنین در فضای سرد، جایگزین کردن نرده ترموود به جای نرده های فلزی سرد کمک بالایی به گرم کردن فضا می کند.

 

مصارف نرده ترمووود

از دیگر موارد مصرف نرده ترموود یا همان چوب‌های 42 میلی متری می توان به استفاده از این چوب‌ها در فضای آلاچیق‌ها، بالکن‌ها، راهروها، اطراف استخر و صد البته پرگولا نام برد. برای توضیح تکمیلی در مورد ترمووودهای مصرفی در قالب نرده باید گفت که طریقه نصب این چوب‌ها معمولا به صورت لوورمی باشد. در این طریقه نصب چوب‌ها با فاصله‌های مشخص یکی پس از دیگری قرار گرفته که البته این فاصله‌ها به نوع طراحی و عرض ترمووود مصرفی بستگی دارد. سطح کیفی و زیبایی نهایی کار اجرایی در فضاهایی که نیاز به نرده ترمووود دارد، رابطه مستقیم با کیفیت چوب، درجه ترمو شدن آن و البته نداشتن تاب طول و عرضی چوب نما دارد.