قرنیز ترمووود

یکی دیگر از روش هایی که می توان با آن داخل ساختمان را زیباتر کرد استفاده از قرنیز ترمووود می‌ باشد. شاید بپرسید قرنیز چیست؟ باید در تعریف آن بگویم قرنیز نواری از جنس چوب، سیمان، سنگ، پلی استایرن و … است  که در پایین دیوار و در امتداد آن نصب می ‌شود؛ معمولا هم نسبت به دیوار کمی برجسته است و مهم‌ترین وظیفه آن جلوگیری از نفوذ مستقیم رطوبت و آب از کف به دیوار و محافظت از نازک کاری دیوار در برابر صدمات ناشی از برخورد اسباب و اثاثیه موجود به دیوار است.

قرنیز همچنین یکی از محصولاتی است که در معماری ایرانی و ساختمان های ایرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.با ظهور ترمووود و همه گیر شدن این محصول در ایران، قرنیزهای ترمو نیز به بازار عرضه شدند. برای انتخاب صحیح و استفاده از این محصول دانستن چند مورد ضروری می باشد.

 

قرنیز ترمووود

اندازه قرنیز

قرنیزهای ترمووود ساخته شده در اندازه های 5،9،12 و 14 سانتی متری وجود دارند. پیشنهاد می شود در مواردی که طول زیادی را قرنیزکشی می کنید از قرنیزهایی با ارتفاع بیشتر استفاده نمایید تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

انتخاب رنگ قرنیز

قرنیزهای ترمووود قابلیت رنگ پذیری نیز دارند، در نتیجه توصیه می شود که از رنگ تیره تر نسبت به دیوار و کفپوش استفاده نمایید تا ترکیب رنگ زیباتری برای شما به وجود آید.

یکی از مواردی که در زمان انتخاب رنگ باید مد نظر داشته باشید، ست کردن رنگ با المان های چوبی دیگر موجود در دکوراسیون می باشد. به طور مثال در جایی که از دکور چوبی یا کابینت چوبی استفاده شده است، اگر از همان رنگ استفاده شده در کابینت استفاده شود، می تواند زیبایی بیشتری داشته باشد.

 

ویژگی‌های قرنیز ترمووود

از مهم‌ترین ویژگی های قرنیز ترمووود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاوم در برابر ضربه
  • مقاومت زیاد در برابر آب و رطوبت
  • عایق صدا، گرما و رطوبت
  • نصب و اجرای سریع و راحت
  • زیبا، چشم نواز و متفاوت

 

نکته: ویژگی مقاومت در برابر آب این امکان را به شما می دهد که بتوانید به راحتی زمین و قسمت های مجاور قرنیز را با آب و مواد شوینده شستشو نمایید و نگران پوسیدگی و از بین رفتن قرنیز نباشید.