نمونه تایل چوبی آلتن

چوب ترمو تقلبی در بازار ایران

با توجه به نوسانات ارزی به وجود آمده در سال جاری و هم چنین مشکلات واردات کالا از جمله چوب ترمو، همگی دست به دست هم داده تا قیمت این کالا به حدود ۲ الی۳ برابر افزایش یابد و اکثر متولیان فروش قیمت را به صورت ارزی اعلام نموده که در این میان فقط شرکت آلتن قیمت فروش را ریالی و با قیمت بسیار مناسب تر در اختیار مشتریان قرار می دهد. در این میان افراد سودجو با توجه به شرایط به وجود آمده اقدام به عرضه محصولات چوبی در بازار نموده که در یک سری کارگاه های حومه شهری (مخصوصا در شمال کشور – هم چنین این کار یک کلاهبرداری بزرگ است) با سوزاندن دو طرف چوب و با رنگ و جلای مختلف بر روی چوب های معمولی آنها را به عنوان چوب ترمو در بازار عرضه می کنند که مشتریان و خریداران بسیاری که آگاهی و شناختی از این محصول ندارند با توجه به داشتن قیمت رقابتی با محصولات چوب ترمو اصلی اقدام به خرید می نمایند که پس از مدت کوتاهی در محل نصب مشکلات و تغییرات فیزیکی و ظاهری آنها ظاهر می شود.

هم چنین بعضی از همکاران فعال در زمینه فروش محصولات ترمو نیز اقدام به واردات محصولات تقلبی ترمو از کشورهای اروپای شرقی (اکراین، استونی) نموده که با توجه به قیمت قابل رقابت این محصولات با تولیدات اصل چوب ترمو شرکت (آلتن ) یک مانور تبلیغاتی در خصوص ارائه قیمت همپای شرکت آلتن نیز به راه می اندازند که قادرند چوب ترموی فنلاندی را با قیمت قابل رقابت عرضه نمایند. در مواردی همکاران چوب های استحصال شده در جنگل های کشور فنلاند را از لحاظ کیفیت خیلی متمایز و برتر اعلام می دارند که تا سالیان نه چندان دور کشور فنلاند جز خاک کشور روسیه بوده و در حال حاضر در همسایگی هم قرار دارند و نوع پوشش جنگلی منطقه کاملا از چوب های یکسان با تنوع گونه ای کاملا مشابه است.
لازم است حضور خریداران محترم اعلام گردد جهت حصول اطمینان از کیفیت محصولات چوب ترمو حتما با کارشناسان فروش شرکت آلتن در ارتباط بوده و حتی امکان بازدید از خط تولید شرکت آلتن نیز همواره امکان پذیر است.
امید است شرکت آلتن آلتن بتواند امین شما در حسن انتخاب و اعتماد باشد.
با توجه به گسترش استفاده از محصولات چوبی به خصوص چوب ترمو،در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان داخلی با روش های غیر استاندارد به تولید برخی محصولات فرآوری شده مبادرت می نمایند که اینگونه تولیدات به هیچ وجه چوب ترمو نبوده و به کار بردن کلمه چوب ترمو در خصوص این تولیدات اشتباه و ممنوع است. به این جهت که تولید چوب های ترمو دارای پروسه و مکانیزمی بوده که موسسه بین المللی ترمووود فنلاند(ITWA)آن را تعریف و اجرایی کرده که با توجه به در اختیار داشتن تکنولوژی آن امکان تولید دارد. ولی متاسفانه برخی از همکاران نیز با واردات محصولات چوبی ترمو از کشورهای مختلف به خصوص کشور استونی و اروپای شرقی که با استفاده از چوب های تقریبا بی کیفیت و با قیمت پایین و همچنین با استفاده از روش های غلط و غیر استاندارد فرآوری تولید شده اند به عنوان چوب ترمو فنلاندی در بازار به فعالیت پرداخته که با فروش این نوع محصول ایجاد نارضایتی زیادی را بین مشتریان به وجود آورده که این دغدغه و عدم اعتماد مشکلات زیادی را ایجاد نموده که جهت رفع این مشکل توجه خواننده محترم را به مطلب ذیل معطوف می نماییم. با توجه به موارد ذکر شده در خصوص کیفیت محصولات فرآوری شده به صورت چوب ترمو در حال حاضر تنها استاندارد موجود تولید این محصول در دنیا در اختیار موسسه بین المللی فنلاند (آلتن )است، که تمامی نمایندگان و تولیدکنندگان زیر مجموعه این موسسه قابلیت تولید و ارائه محصولات با کیفیت استاندارد ومطابق با آیین نامه های آن سازمان را دارا هستند. که خوشبختانه در کشور ایران نیز در سال ۱۳۹۶ شرکت آلتن به این توفیق دست یافته و تمامی مجوزهای لازم جهت فعالیت و گواهینامه لازم جهت تولید چوب ترمو را دارا بوده و همچنین با ورود به سایت موسسه بین المللی (ITWA) نام شرکت آلتن به عنوان عضو و نماینده رسمی این موسسه قابل رویت است. به این ترتیب تمامی دغدغه های مشتریان و متقاضیان قابل حل و با اطمینان کامل می توانند نسبت به خرید اقدام نمایند.
لازم به توضیح است منابع چوبی مورد استفاده جهت تولید چوب ترمو نیز از کشور روسیه تامین شده که دارای ۲۵ درصد ذخائر چوبی دنیاست که به اکثر کشورهای اروپا، شمال آفریقا، چین، آسیای میانه و ایران صادر می گردد. در این خصوص نیز متاسفانه عده ای با تبلیغ اینکه چوب های مورد استفاده جهت چوب ترمو در کشور فنلاند دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر نقاط دنیاست به سودجویی پرداخته که جهت اطلاع حضور مشتریان و خریداران محترم اعلام می گردد که سالیان نه چندان دور کشور فنلاند جزو خاک کشور روسیه بوده و پوشش گیاهی این دو کشور که در همسایگی هم نیز قرار گرفته اند کاملا یکسان است. با توجه به اینکه شرکت آلتن دارای سابقه بیست ساله در صنعت چوب بوده و در منطقه استان آرخان گلسک کارخانه استحصال و بهره برداری چوب داشته، با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین ماشین آلات و فنون برش و بکارگیری کوره های چوب خشک کنی چوب های کاج (پاین واسپروس) با بهترین کیفیت به کشور ایران ارسال و در کارخانه آلتن با تکنولوژی روز فنلاند، چوب ترمو با کیفیت بسیار مطلوبی تولید و به بازار عرضه می گردد. که در نتیجه تمامی ابزار های لازم جهت استفاده بهینه از چوب فرآوری شده از آغاز بهره برداری چوب تا تولید محصول نهایی فراهم خواهد شد.