کابینت ترموود

کابینت ترمووود

از موارد مورد مصرف ترمووود در دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از کابینت ترمووود برای آشپزخانه می‌ باشد که جلوه ای بسیار زیبا به آشپزخانه می دهد. استفاده از ترمووود برای کابینت مزیت های زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. ترمووود محصول بسیار مناسبی برای استفاده در فضاهایی نظیر آشپزخانه و حمام است که رطوبت دارند و احتمال خیس شدن وجود دارد.

 

کابینت ترمووود

کابینت ترمووود

چند دلیل برای استفاده ترمووود در کابینت آشپزخانه

اصلی ترین عاملی که باعث انتخاب ترمووود می شود، مقاومت بسیار بالای آن در مقابل پوسیدگی و نفوذ قارچ است. علت این امر خارج شدن مواد غذایی مناسب برای تغذیه حشرات و قارچ ها از چوب در مرحله ساخت ترمووود است. همچنین پاکسازی ترموودها بسیار آسانتر است. چون در مراحل ساخت به چوب حرارت داده می‌شود سبب ازبین رفتن صمغ موجود در چوب شده و درنتیجه پاکسازی آن نیز به مراتب آسان تر خواهد بود.

چوب ترمو حدود ۵۰ درصد مقاومت بیشتری نسبت به سایر چوب ها دارد. دلیلش هم این است که نفوذ رطوبت به عمق این نوع چوب بسیار دشوار است. (می‌توان گفت مقدار عایق بودن چوب نمای ترموود ۲۵ تا ۳۰ درصد بیشتر از سایر انواع چوب است.)

ترمووود هم مانند چوب های دیگر، در برابر اشعه UV توان مقامومت نداشته و در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به مرور زمان تغییر رنگ خواهد داد. اما با زدن یک لایه رنگ پوششی مخصوص این مشکل هم تا حد زیادی حل می‌ شود.

از ویژگی های دیگر ترمووود می توان گفت که دارای زیبایی ظاهری و عمر بیشتر نسبت به چوب های معمولی هستند.

اگر برای کابینت از ترمووود استفاده کنید مطمئن هستید که هیچگاه رسوب نمی گیرند، انواع حشرات مانند سوسک های خانگی به سراغ آنها نخواهند رفت، کپک نمی زنند، طبله نمی کنند و تغییر شکل نمی دهند.

وجود کمترین میزان پیچ و تاب و تغییر ابعاد در ترمووود برای طراحی فضاهای داخلی نظیر کابینت ترمووود بسیار مناسب است.

 

کابینت ترمووود

کابینت ترمووود

استفاده از ترمووود در کابینت ، خواص این چوب را به زندگی انسان هدیه میکند.

مجموعه ترمووودهای باکیفیت و قابل استفاده در نمای داخلی و دکوراسیون داخلی با تنوع سایز و رنگ را از مکس وود بخواهید.