سوالات متداول

در یک بیان کلی، گره ها سخت ترین قسمت چوب به شمار می روند و حرکت و یا پیچیدگی چوب از محل گره آغاز می شود. توضیح ویژه اینکه در چوب های تیمار حرارتی شده (ترموود) با توجه به نوع عمل آوری، گره ها قدرت چندانی ندارند. در چوب های ترمو دو نوع گره یافت می شود: گره های سالم و گره های غیرسالم.
گره های سالم زیبایی چوب را دو چندان کرده و هیچ مشکل فنی ایجاد نمی کنند.
گره های غیرسالم در عین زیبایی احتمال افتادن دارند که همین عامل باعث می شود از زیبایی آن ها کاسته شود

براساس نظریه فنی انجمن ترموود فنلاند، قسمت مرکزی چوب (درون چوب) صورت اصلی چوب و پشت دوایر سالیانه، پشت چوب محسوب می گردد.

طبق دفترچه های فنی لوناوود ضخامت های مختلف جهت استفاده در مکان های مختلف توصیه شده است. با این حال بعضاً برحسب سلیقه معماران و یا مشتریان تغییراتی اتفاق می افتد. توجه داشته باشید که در این تغییرات فقط ضخامت بالاتر می تواند استفاده شود نه کمتر.

خیر، چوب ایپه به جهت چگالی بالا مورد عملیات ترمو قرار نمی گیرد. حرارت بالا در این چوب برخلاف چوب کاج، نتیجه معکوس دارد و موجب ترک خوردن زیاد آن می گردد. چوب ایپه معروف به چوب آهنی یا گردوی برزیلی، یکی از مقاوم ترین چوب های دنیا به ویژه جهت استفاده در کفپوش فضای باز (Decking) می باشد. نصب آن نیاز به مهارت فنی داشته و استفاده از پیچ Hard Wood و ابزار مخصوص جهت نصب آن الزامی است.

معمولاً در چوب هایی که تحت فرآوری ترمو قرار نگرفته اند، برای کاهش قدرت پیچش، از شیارها استفاده می گردد. ولی در چوب های فرآوری شده (ترموود) ایجاد این شیارها الزامی نیست. علاوه بر این در برخی موارد به دلیل نیاز به تهیه خاک اره ترمو جهت تولید در صنایع جانبی چوبی، این شیار ها ایجاد می شوند.

این کنترل ها در کارخانه لوناوود عمدتاً با چشم های الکترونیک انجام می شود و پس از آن، در مرحله رنگ کاری در کارگاه رنگ لوناوود در ایران، این کنترل کیفی چشمی بار دیگر توسط کارشناسان رنگ انجام می گیرد و در صورت رویت اشکالات فنی، الوارها تعویض می گردند.

سوالات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.