چوب ترمو آلتن

بوی چوب ترموود

بوی چوب ترموود

تعداد بازدید : 304


یکی از راههای تشخیص چوب ها و همچنین چوب ترمو مرغوب بو و رایحه آن می باشد که در اینجا در خصوص بو و رایحه انواع چوب مواردی را برای مخاطبان محترم سایت پارسا (آلتن) بیان می نماییم.

 

یکی از راههای تشخیص چوب ها و همچنین چوب ترمو مرغوب بو و رایحه آن می باشد که در اینجا در خصوص بو و رایحه انواع چوب مواردی را برای مخاطبان محترم سایت پارسا (آلتن) بیان می نماییم.

 

رنگ ترمو وود حاوی مواد شیمیایی می باشد که درکلیه بافت درونی چوب ترموود و به میزان کمتری در سطح بیرونی چوب ترموود وجود دارد، بوی حاصل از مواد شیمیایی چوب نیز مانند رنگ ها در دیواره های سلولی آن ذخیره می شوند . درختان بعد از قطع و برش بوی زیاد و عطر دلنشینی را از خود آزاد می کنند و به مرور زمان بوی خود را از دست می دهند. گاهی به دلیل هجوم باکتری و قارچ ها و تجزیه دیواره ی سلولی توسط آنها مواد استخراجی در بافت های چوب آزاد می شوند و بو چوب آزاد می شود.

با حرارت دادن چوب درختان کاج – اش – ایپه و تبدیل آن به چوب ترمو دیگر قارچ و حشرات و باکتری ها نمی توانند به چوب حمله کنند و مقاومت آن افزایش می یابد.

از بوی آزاد شده از چوب می توان به گونه چوب پی برد البته کار آسانی نیست. بعضی از گونه های چوب مانند سرو و کاج ها که بوی رزین می دهند دارای بوی مطبوعی می باشند.

 

آیا می توان چوب ترموود را از طریق بو تشخیص داد؟

 

همه ی گونه های چوب بوی خاص و ویژه خودرا دارا می باشند . اما حرارت دادن به چوب و تبدیل شدن آن به چوب اصلاح شده (ترمو وود) با حرارت بوی خاص و مطبوعی را برایچوب ایجاد می نماید . چوب ترمو به دلیل قرارگرفتن درحرارت بالا وفرآوری شدن بوی خاص و مطبوعی را از خود متساطع می نماید. بوی چوب ترمو تقریبا مانند بوی چوب سوخته می باشد که بسیاری از افراد علاقمند بوی چوب ترمو می باشند.

بو و رایحه انواع گونه های چوب متفاوت می باشد.گونه چوب های سرو ، کاج وسدار بوی مطبوعی دارند .

رایحه انواع گونه های چوب :

چوب سدار: گونه ای می باشد که برای مدت زمان طولانی بوی مطبویی را آزاد می کند.

چوب ساسافراس و چوب کاتالیا: بوی نا مطبوعی شبیه به نفت از خود آزاد می کند.

چوب افرا: زمانی که در معرض گرما و رطوبت قرار می گیرد بویی شبیه به مربای توت فرنگی از خود آزاد می نماید.

چوب ترمو: بوی مطبوعی مانند چوب سوخته از خود آزاد می نماید که بعد از مدتی بوی خود را از دست می دهد.بنا براین همیشه نمی توان از طریق بو چوب ترموود را شناسایی کرد.

چوب درخت تیک: بویی شبیه به چرم سوخته از خود آزاد می کند.

چوب سراتویتانوس: بوی شبیه به کارامل از خود آزاد می کند.

برخی از درختان استوایی براساس رایحه هایشان نامگذاری شده اند. درمیان گونه های موجود در ایران هم می توان درخت زریین که از خانواده ی درختان سرو می باشد را در دسته درختان با بوی مطبوع قرار داد و چوب درخت سرخدار را در دسته درختان با بوی نا مطبوع. نکته دیگر اینکه بعضی از درختان هیچ بوی خاصی نمی دهند و آن دسته از گونه هایی که دارای بوی خاص می باشند نیز به مرور زمان  بوی خود را از دست می دهند بنا براین نمی توان از بو برای تشخیص نوع و گونه ی چوب همیشه استفاده نمود.

تـرمـو وود در چـوبین سـازه نمـای پـارسـا ( آلتن)

چوبین سازه نمای پارسا ( آلتن) تامین کننده ی انواع گونه های چوب ترمو در ابعاد و پروفیل های گوناگون و تولید کننده انواع درب های تمام چوب و روکش چوب طبیعی( ورودی، لابی ، اتاقی، سرویسی ) و کف پله و قرنیز تمام چوب و ترکیبی می باشد که سلیقه ی هر سبک طراحی را تامین می نماید. شرکت چوبین سازه نمای پارسا ( آلتن) بنیان گذار ترمووود در ایران می باشد ومی توان گفت تنها مرجع تخصصی چوب در زمینه ی چوب ترموود فرآوری شده می باشد. این شرکت جدیدترین گونه های چوب ترموود با فرآوری های روز دنیا را به آرشیتکت ها و مهندسین ارائه می نماید که دست آن ها را در انواع طراحی های مهیج ، زیبا و خلاقانه باز نگاه می دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات متنوع و مشاهده محصولات از طریق راه های ارتباطی زیر با ما و کارشناسان فروش شرکت چوبین سازه نمای پارسا ( آلتن) درارتباط باشید.

آدرس : تهران، خیابان نیاوران، نرسیده به خیابان مژده، پلاک ۳۹۵ ،طبقه ۳، واحد ۶

آدرس كارخانه : احمدآباد مستوفي ،ميدان پارسا، خيابان صنوبر چهارم شمالي،شهرك بهسازي صنايع چوب

تلفن : 26851523-021 – 26851503-021

فاکس:26851686-021

برای مشاهده‌ی نمونه پروژه‌های ترمووود کلیک کنید.


منبع : سایت آلتن