نگهداری و مراقبت از کفپوش چوبی ترمووود (Decking)

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی google

فهرست مقاله

کفپوش ترمووود

تعمیر، نگهداری و مراقبت از کفپوش چوبی ترموود

با مراقبت و نگهداری مناسب، شما می‌توانید طول عمر کفپوش ترمووود لوناوود را افزایش دهید و کفپوش چوبی خود را مثل روز اول نگه دارید. بدین منظور، چند توصیه زیر را مطالعه کنید تا نحوه تمیز کردن، ترمیم و نگهداری کفپوش چوبی ترموود را فرا گیرید.

استفاده از روغن تراس ( Terrace Oil ) برای مراقبت از کفپوش ترمووود

روغن تراس برای مراقبت و نگهداری مبلمان باغی و تراس‌های چوبی در مناطق محافظت شده در فضای باز و جاهایی که در معرض آب قرار دارند، استفاده می‌شود. این روغن به دلیل ویسکوزیته پایین، به اعماق چوب نفوذ می‌کند و علاوه بر ایجاد درخشش طبیعی، باعث مراقبت بیشتر از چوب می‌شود. همچنین به دلیل داشتن فیلترهای UV و مواد افزودتی ضد عفونی کننده، سطح چوب را از هوازدگی محافظت می‌نماید.

 

استفاده از روغن تراس برای مراقبت از سطح چوب ترمو، باعث افزایش طول عمر کفپوش چوبی و بهبود کیفیت استفاده از تراس‌های چوبی می‌شود. پوشش ترمووود به دلیل تابش نور فرابنفش خورشید به مرور زمان به رنگ خاکستری تبدیل می‌شود ولی روغن با رنگدانه‌های قهوه‌ای می‌تواند، رنگ قهوه‌ای چوب را حفظ کند.

بهترین زمان رسیدگی و مراقبت از کفپوش های چوبی

توصیه می‌شود که درست بلافاصله بعد از نصب کفپوش چوبی، یعنی قبل از اینکه کفپوش در معرض رطوبت و خاک قرار گیرد به آن رسیدگی کنید. لازم به ذکر است که قبل از رسیدگی نیاز به تمیز کردن جداگانه سطوح ندارید. سرویس روغن کفپوش چوبی باید بسته به شرایط و استفاده از تراس، حداقل هر دو سال یکبار انجام شود.

نحوه رسیدگی و مراقبت از کفپوش چوبی ترموود


استفاده از روغن تراس رنگی یا رنگدانه‌های طبیعی به دلیل اینکه روغن‌های شفاف، از سطح کفپوش چوبی محافظت می‌کنند، توصیه میشود. دقت کنید که این نوع از روغن‌ها مانع از خاکستری شدن سطح چوب نمی‌شوند. اگر هدف ما داشتن یک تراس نقره‌ای-خاکستری است، استفاده از روغن تراس روشن نیز مناسب است.
سایر لوازم جانبی جهت نگهداری سطوح، باید مطابق دستورالعمل نگهداری سطح که توسط سازنده ارائه شده تهیه شود.

از بین بردن لکه های سیاه سطوح کفپوش های چوبی

ناخالصی‌های موجود در هوا مانند گرده و دوده می‌تواند گاهی اوقات باعث ایجاد لکه‌های سیاه کوچکی در سطح کفپوش چوبی ترمووود شود. در برخی موارد پایه کفپوش‌های قوی (ذرات آهن) با آب ترکیب شده و باعث رنگ شدن چوب می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از روغن رنگی کفپوش، از بروز این لکه‌های سیاه پیشگیری نمایید. فقط کافیست که بلافاصله بعد از نصب از آن‌ها استفاده کنید. اگر به کفپوش‌های چوبی رسیدگی نشود؛ اکثر لکه‌های سیاه به مرور زمان با تغییر رنگ کفپوش به رنگ خاکستری ناپدید می‌شوند.

لکه‌های سیاه را می‌توان به روش‌های زیر پاک کرد:
1. با استفاده از یک برس محکم، همه‌ی مواد را از روی سطح برس بزنید (پاک کنید).
2. شستن و تمیز کردن سطح با استفاده از مایع لکه‌بر (به عنوان مثال Tikkurila Tehopesu یا مشابه آن). سطح را به خوبی شست‌وشو کنید و اجازه دهید خشک شود. اگر سطح بعد از شست‌وشو دارای فیلم واضح است، قبل از ادامه کار، آن را بردارید.
3. در صورت لزوم از یک کاغذ ماسه‌ای سمباده، برای ساییدن استفاده کنید.
4. با استفاده از یک قلم مو یا اسفنج نازک، 1 الی 2 بار کفپوش چوبی را با روغن رنگی کفپوش، روغنکاری کنید. روغن را به طور مساوی و با حرکت مداوم برای تمام طول تخته پخش کنید تا از همپوشانی سطوح جلوگیری کنید. روغن اضافی را سریع پاک کنید و بعد از خشک شدن لایه قبلی، لایه بعدی را بمالید.

0 0 رای
رتبه بندی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات

تماس با کارشناسان ما جهت خرید و مشاوره

مقالات مرتبط