مزیت‌های ترمووود نسبت به چوب

مزیت‌های ترمووود نسبت به چوب

تعداد بازدید : 205


محصولات ترمووود مصالح چوب طبیعی هستند که با استفاده از فرآیند انقلابی اصلاح شده‌اند.

امروزه بیشتر مردم در زمان انتخاب مصالح‌ ساختمانی ترجیح می‌دهند که از محصولات ساخته‌ شده از چوب طبیعی در مقابل محصولات ساخته‌شده از مواد شیمیایی و مصنوعی استفاده کنند. با توجه به‌ درخواست تجدید‌نظر در راستای زیبایی‌شناسی چوب و همچنین این واقعیت که چوب عاری از مواد شیمیایی است و باعث شده‌ است که این ماده با محیط‌زیست سازگار باشد و 100٪ از مواد ECO تشکیل شده باشد، درک دلیل این ترجیح در مورد انتخاب مصالح ساختمانی را ساده ساخته‌است.

چوب خام یک ماده ناپایدار است. این ماده نسبت به ‌پوسیدگی، حشرات و قارچ حساس است و زمانی که در معرض رطوبت و نوسان دما قرار بگیرد، در آن ترک و پیچ‌خوردگی (شکستگی) ایجاد می‌شود. برای افزایش ماندگاری چوب و طول عمر، ممکن است از روش‌های آماده‌سازی شیمیایی مختلفی استفاده شود. با این حال، آماده‌سازی شیمیایی چوب، این سوال را ایجاد می‌کند که آیا محصول نهایی سازگار با محیط‌زیست و سازگار با مواد ECO است؟ از آنجایی‌که امروزه بازار پر از مواد شیمیایی مضر است، یافتن موادی که ایمن باشند، چالش‌برانگیز است. کارشناسان معتقدند چوبی که از طریق روش‌های شیمیایی آماده شده باشد، دیگر به‌عنوان یک ماده طبیعی و ECO در نظر گرفته نمی‌شود.

اخیرا، به ‌منظور بررسیویژگی‌های ترمووود این خطرات زیست‌محیطی و سلامتی، یک جایگزین جدید برای آماده‌سازی رویکردهای شیمیایی توسعه یافته‌است. این فرایند اختصاصی «آماده‌سازی حرارتی» نامیده می‌شود که از دماهای بالا و بخار آب جهت تغییر و اصلاح ساختار مولکولی چوب استفاده می‌کند که منجر به ‌محصولی با نفوذپذیری بسیار کم و پایداری ابعادی بهبود یافته می‌شود. هیچ ماده شیمیایی در طول فرایند حرارتی به‌کار برده نمی‌شود؛ بنابراین محصول نهایی از شروع تا پایان این فرآیند، 100٪ عاری از مواد شیمیایی و 100٪ ECO باقی می‌ماند.

 

 

ویژگی‌های ترمووود

عاری از مواد شیمیایی

محصولات ترمووود دارای گواهینامه 100% عاری از مواد شیمیایی هستند؛ بنابراین برای هر کاربردی، از جمله در مناطقی که حیوانات‌ خانگی و یا کودکان بازی می‌کنند، ایمن هستند. محصولات ThermoWood، محصولات سازگار با محیط زیست و مردم هستند.

فرآیند آماده‌سازی حرارتی کاملاً عاری از مواد شیمیایی است، به‌طوری که این فرآیند 100% با ECO سازگار است و چوب همچنان دارای مواد 100% ایمن، طبیعی و سازگار با محیط‌ زیست خواهد بود.

 

ماندگار (دارای ماندگاری زیاد)

ترمووود با دوام و از نظر ابعاد پایدار است، زیرا این فرایند نفوذپذیری چوب را کاهش و خواص دافع آب در چوب را افزایش می‌دهد.

با جذب رطوبت کم، محصول تورم و انقباض کمتری را تجربه می‌کند و کمتر در معرض ترک و پیچ‌خوردگی (شکستن) قرار می‌گیرد. بنابراین به ‌طور طبیعی، منجر به ‌طول عمر بیشتر محصول می‌شود.

مقاومت نسبت به‌آب و هوای عادی (طبیعی)

اکثر محصولات چوبی به ‌صورت ناخوشایندی تحت‌تأثیر تغییرات شدید آب‌و‌هوایی قرار می‌گیرند، اما ترموود هرگونه شرایط آب‌و‌هوایی را به‌خوبی تحمل می‌کند. ترمووود امتحان خود را در خشن‌ترین محیط‌ها، از آب‌و‌هوای گرم و خشك خاورمیانه تا زمستان‌های خیلی سرد فنلاند گذرانده است.

ترمووود ممکن است یا بدون آماده‌سازی استفاده شود یا در انواع مختلفی متناسب با نیاز مشتری شخصی‌سازی‌شود.

 

سالم و بدون آلرژی

یکی از با ارزش‌ترین مزایای ترمووود، ایمنی آن است. ترمووود به ‌هیچ‌وجه به ‌محیط‌زیست آسیب نمی‌زند و هیچ‌گونه خطر شیمیایی برای اعضای خانواده شما، از جمله کوچکترین افراد خانواده ندارد. فرایند آماده‌سازی حرارتی، هیچگونه مواد شیمیایی ندارد؛

بنابراین محصولات نهایی 100٪ طبیعی و برای بدن انسان بدون ضرر است. این واقعیت، برای افراد مبتلا به‌آلرژی‌های مختلف، نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

برای مشاهده‌ی نمونه پروژه‌های ترمووود کلیک کنید.


منبع : سایت آلتن