مشاوره و فروش

دکوراسیون داخلی

فهرست مقاله

جالبترین مقالات

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به معنای نحوه انتخاب لوازم و چگونگی چیدمان آن‌ها در بخش‌های مختلف است. راهکارهایی که برای جذاب‌تر به نظر رسیدن محیط اطراف خودمان انجام می‌دهیم و قوانینی که برای پیشبرد این اهداف به کار می‌بندیم، دکوراسیون داخلی نام دارد. خیلی از افراد برای طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل خود با در نظر گرفتن یک سبک خاص، از سلیقه و حس خود استفاده می‌کنند و عده‌ای دیگر برای طراحی داخلی از قوانین از پیش تعیین شده دکوراسیون و معماری پیروی می‌کند.

در هر صورت هدف ایجاد هارمونی و لذت بردن از ظاهر ایجاد شده است و همیشه راهکارهای متفاوتی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. هر بخش از خانه و یا محیط کار و اداری ما مختص انجام کار خاصی است و از همین رو برای طراحی دکوراسیون داخلی آن نیز لازم است برخی نکات را رعایت کنیم تا حس بهتری را تجربه کنیم.

ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز و مکانی مناسب برای کار کردن تنها با استفاده از لوازم و اکسسوری‌های مناسب، رنگ‌های آرامبخش و ایجاد هماهنگی در فضا امکان پذیر است. دکوراسیون منزل شما معمولاً بازتابی از احساس و شخصیت شما است و به کار بردن همه رنگ‌ها در کنار هم می‌تواند این حس را بهتر در فضا منعکس کند. اگر دوست دارید بیشتر با طراحی دکوراسیون و دیزاین منزل آشنا شوید، بهتر است در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

دکوراسیون داخلی چیست؟

شاید بهترین تعریف برای دکوراسیون داخلی ایجاد هماهنگی برای جلوه بخشیدن به رنگ‌ها و لوازم به شیوه‌ای هنرمندانه باشد. استفاده از رنگ‌ها، لوازم دکوری و همه عناصری که در فضای ما قرار دارند، برای اینکه حس و حال بهتری به اطراف ما ببخشند و ظاهری جذاب‌تر پیدا کنند، باید طبق قوانین و هارمونی خاصی انتخاب شوند.

معمولاً سلیقه افراد و همچنین فرهنگ و سبک و سیاقی که مورد پسند افراد یک منطقه است روی طراحی داخلی منزل و محیط کار تأثیر می‌گذارد. مسلماً خانه یک فرد در تایلند به سبک متفاوتی از فردی که در یک برج در نیویورک زندگی می‌کند، چیدمان می‌شود. به طور کلی برای چیدمان بخش‌های مختلف خانه لازم است از ایده‌های متفاوتی پیروی کنیم و فاکتورهای مختلفی را در نظر داشته باشیم.

ما در یک مقاله به موضوع روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی و خارجی پرداختیم که می توانید آن را مطالعه کرد.

انواع سبک‌های دکوراسیون

طراحی دکوراسیون قواعد و سبک‌های متنوعی دارد و هر کی از این سبک‌ها تجربه‌ای متفاوت برای مخاطب رقم می‌زند. شناختن انواع سبک‌های دکوراسیون به شما کمک می‌کند تا بهترین فضا را با ویژگی‌هایی که مد نظرتان است، طراحی کنید. در ادامه می‌توانید با رایج‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

دکوراسیون سبک مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن با الهام از هنر مدرن یکی از رایج‌ترین روش‌های چیدمان است که عین سادگی، تنوع و ظاهر فوق العاده‌ای به فضا می‌بخشد. ازچوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی و با رنگ‌های خنثی به وفور در این سبک استفاده می‌شود. این سبک حسی سرشار از سادگی، راحتی، آرامش و جسارت را به فضای داخلی ساختمان القا می‌کند.

طراحی دکوراسیون

دکوراسیون سبک کلاسیک

استفاده از لوازم چوبی و اثاثیه مجلل و لوازم جانبی سنتی در سبک کلاسیک مهم‌ترین مشخصه این سبک محسوب می‌شود. خانه‌هایی که به سبک کلاسیک طراحی می‌شوند معمولاً جزئیات زیادی دارند و لوازم پر زرق و برق، پارچه‌های سلطنتی مثل ابریشم، مخمل و زربافت در آن‌ها استفاده می‌شود.

طراحی دکوراسیون3

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال

یک نوع سبک دکوراسیون داخلی مدرن که با تکیه بر سادگی در کنار کاربردی بودن طراحی می‌شود. اصل سادگی در همه لوازم و دکوراسیون انتخابی این سبک دکوراسیون مشهود است و هیچ شلوغی اضافی در آن وجود ندارد.

سبک دکوراسیون روستیک

از این سبک دکوراسیون بیشتر در فضاهای ویلایی استفاده می‌شود و از چوب، کف و الیاف طبیعی در این سبک به وفور به کار گرفته می‌شود. این سبک با الهام از طبیعت و استفاده از عناصر خام و نیمه تمام طراحی می‎شود و حس و حال متفاوتی به فضا می‌بخشد.

سبک مونوکروماتیک

شاید یکی از ساده‌ترین سبک‌های دکوراسیون، همین سبک مونوکروماتیک باشد. در این سبک همه اشیا و لوازم به یک رنگ انتخاب می‌شوند و هیچ تنوع رنگی در آن وجود ندارد. برای مثال همه اجزای دکوراسیون به طور کامل سفید یا قرمز انتخاب می‌شوند و دیوار و کف و لوازم اتاق یک رنگ می‌شوند.

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی به عنوان مهم‌ترین بخش از هر خانه اهمیت زیادی برای همه ما دارد. از آنجایی که این مکان، محل پذیرایی از مهمان‌ها است و دورهمی‌های خانوادگی در این قسمت از خانه شکل می‌گیرد، توجه به جزئیات آن اهمیت زیادی دارد. قبل از هر چیز شما باید سبک دکوراسیون پذیرایی منزلتان را مشخص کنید و طبق همان سبک از مبلمان و لوازم منزل استفاده نمایید.

دکوراسیون

استفاده از یک طیف رنگی مشخص در این فضا به شما کمک می‌کند تا هارمونی بیشتری ایجاد کنید و فضای زیباتری خلق کنید. در این فضا سعی کنید با نورپردازی مناسب، چیدمان صحیح مبلمان و انتخاب درست پرده و اکسسوری جلوه جذاب‌تری به فضای خود ببخشید.

در یک مقاله جداگانه به صورت کامل به مقاله ” بازسازی ساختمان ” پرداختیم که می توانید آن را مطالعه کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

در آشپزخانه معمولاً لوازم ضروری زیادی قرار دارد، از این رو انتخاب صحیح رنگ و سبک این لوازم می‌تواند روی ظاهر آشپزخانه شما تأثیر زیادی بگذارد. انتخاب کابینت‌های آشپزخانه و میز صندلی ناهار خوری اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای است که روی سبک آشپزخانه شما مؤثر است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، سعی کنید از رنگ‌های روشن برای کابینت های چوبی استفاده کنید و از قرار دادن لوازم اضافی بر روی کابینت‌ها اجتناب کنید. این کار موجب می‌شود تا فضای شما بزرگ‌تر به نظر برسد.

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب محل استراحت و آرامش ما است و سبک دکوراسیون و رنگی که برای این اتاق انتخاب می‌کنیم، می‌تواند روی کیفیت خواب ما تأثیر بگذارد. سعی کنید از رنگ‌های خنثی و آرام در اتاق خواب استفاده کنید و فضایی سرشار از آرامش در این اتاق ایجاد کنید. معمولاً رنگ‌هایی مثل سفید، خاکستری، زرد، آبی روشن برای اتاق خواب مناسب هستند.

ما یک مقاله جداگانه به اسمدکوراسیون اتاق خواب با سرویس خوابرا تهیه کردیم که می توانید آن را مطالعه کنید.

انواع وسایل در دکوراسیون

این لوازم اصلی و بزرگ هستند که سبک دکوراسیون ما را مشخص می‌کنند، از همین دقت در انتخاب این لوازم برای تعیین طراحی داخلی فضا اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین وسایل و لوازمی که در بخش‌های مختلف خانه ما باید با توجه سبک دکوراسیون منزلمان انتخاب شوند، عبارت‌اند از:

توجه داشته باشید که هیچ‌گاه برای پر کردن فضا از مبلمان استفاده نکنید و سعی کنید هر چیز را سر جای خودش و با دقت و هوشیاری بچینید. استفاده از اکسسوری‌ها را فراموش نکنید، زیرا روح و زیبایی دکوراسیون ما به جزئیات آن وابسته است. از شلوغ کردن فضا بپرهیزید و برای اینکه بتوانید دکوراسیون زیباتری چیدمان کنید حتماً قبل از شروع به کار یک تصویر ذهنی داشته باشید.

طراحی داخلی

سبک و رنگ دکوراسیون را از قبل مشخص کنید و بعد برای تحقق آن به حس خود و قوانین دنیای دکوراسیون اعتماد کنید. از بروز دادن احساس خود نترسید و سعی کنید فضایی ایجاد کنید که اول از همه خودتان از آن لذت می‌برید.

خرید از آلتن

آلتن به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان انواع صنایع چوبی و اکسسوری به شما کمک می‌کند تا از میان طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع با کیفیتی باور نکردنی، یک طراحی منحصر به فرد را برای خانه خود رقم بزنید.

کارشناسان ما در آلتن آماده پاسخگویی و مشاوره به شما مشتریان هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا با انتخاب صحیح انواع مبلمان چوبی، کفپوش و کابینت‌های چوبی یک خانه رویایی با همه ویژگی‌هایی که کد نظرتان است را طراحی کنید.

از آلتن و استعلام قیمت‌ها می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

5 1 رای
رتبه بندی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات

تماس با کارشناسان ما جهت خرید و مشاوره

مقالات مرتبط