چطور ابعاد تخت خواب را انتخاب کنیم

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی google

فهرست مقاله

ابعاد تخت خواب چوبی

ابعاد تخت خواب چوبی یکی از مسائل مهم در زمان خرید تخت است که هم موجب می‌شود تخت خواب شما در اتاق، جلوه زیباتری داشته باشد و هم موقع استراحت و خوابیدن روی تخت، احساس بهتری را تجربه کنید در نظر گرفتن اندازه اتاق خواب، قد و وزن فردی که قرار است از تخت استفاده کند و همچنین توجه کردن به استانداردهای اندازه تخت خواب می‌تواند معیار خوبی برای تعیین ابعاد تخت خواب چوبی جدید شما باشد.

در این مقاله می‌توانید با مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب ابعاد تخت خواب چوبی آشنا شوید و انتخاب بهتری را تجربه کنید.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی

همه ما حدود 6 تا 8 ساعت از شبانه روز را به خوابیدن روی تخت خواب اختصاص می‌دهیم و از همین رو در نظر گرفتن معیارهای مهم در زمان خرید تخت خواب چوبی اهمیت زیادی بر راحتی ما خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید تخت خواب، توجه به ابعاد تخت خواب چوبی است. استاندارد بودن اندازه تخت خواب مسلماً می‌تواند به شما کمک کند تا خواب بهتری را تجربه کنید و با آرامش بیشتری روی تخت خوابتان استراحت کنید.

اندازه تخت خواب چوبی

همان طور که می‌دانید، امروزه تخت خواب‌ها در اندازه‌ها و اشکال متفاوتی تولید می‌شوند. برخی از تخت خواب‌ها به صورت دایره و برخی دیگر به صورت مستطیل و مربع طراحی شده‌اند، اما رایج‌ترین نوع تخت خواب معمولاً به صورت مستطیل ساخته می‌شود.

بهتر است حتماً در زمان خرید به ابعاد تخت خواب چوبی توجه کنید و آن را با توجه به نیاز و شرایط خودتان انتخاب کنید.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی کودک

به طور کلی برای هر نوع تخت خوابی یک اندازه استاندارد در نظر گرفته می‌شود. تخت خواب کودک معمولاً طولی حدود 140 سانتی متر و عرضی در حدود 60 سانتی متر دارد و ارتفاع آن از زمین تقریباً 35 سانتی متر است.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی تک نفره بزرگسال

تخت خواب یک نفره بزرگسال به طور معمولاً در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شود. طول همه این تخت‌ها معمولاً در حدود 200 سانتی متر و عرض آن 90، 100، 120 و 140 سانتی متر است. معمولاً افرادی که جثه بزرگ‌تری دارند و کمی چاق هستند، ابعاد تخت خواب چوبی خود را بزرگ‌تر انتخاب می‌کنند تا در زمان خواب احساس راحت‌تری را تجربه کننداما ابعاد استاندارد تخت یک نفره همان اندازه است که مشخص شده است. ارتفاع این تخت‌ها نیز معمولاً در حدود 35 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود تا تخت خواب با ارتفاع زیادی نداشته باشد چون احتمال سقوط وجود دارد که باعث می شود تا فرد آسیب جدی ببیند.

تخت خواب بزرگسال

مقاله پیشنهادی: دکوراسیون اتاق خواب

سایز تخت تک نفره

تخت اتاق خواب در اندازه های مختلفی وجود دارد اما یکی از استانداردهای که وجود دارد البته برای افراد بزرگسال و کودک متفاوت است و به همین دلیل ما در اینجا سایز استاندارد افراد بزرگسال را معرفی می کنیم که طول 200 سانتی متر با عرضی 160 سانتی متر و ارتفاع تخت خواب 50 سانتی متر رمی باشد در بعضی مواقع دو طبقه نیز وجود دارد.

سایز و ابعاد استاندارد تخت خواب نوجوان

همانطور که می دانید نوجوان در سن رشد می باشد و شما باید به این نکته توجه کنید که هر انسانی 8 ساعت در طول روز می خوابد و باید بستر مناسبی برای استراحت داشته باشد به همین دلیل سایز و ابعاد تخت خواب کودک و نوجوان بسته به قد وزن فرزند شما می باشد ولی در بازار سایزهای تخت و خوابی که وجود دارد از 130 تا 180 سانتی متر طول آن و عرض آن 90 تا 110 سانتی متر می باشد و این باعث می شود تا دست شما برای انتخاب باز باشد و ارتفاع نیز متغییر می باشد و به این صورت است در صورت نشستن فرزند شما کف پا به زمین برخورد کند اما بعضی از خانواده ها دارای دو فرزند می باشند که برای آنها از تخت خواب دو طبقه استفاده می کنند که ابعاد تخت دو طبقه نوجوان 190*100*160 می باشد.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی 1/5 نفره

یکی دیگر از انواع تخت خواب، تخت خواب‌های 1/5 نفره هستند که معمولاً برای یک بزرگسال و یک کودک استفاده می‌شود. عرض این تخت خواب‌ها معمولاً حدود 140 سانتی‌متر است و طول آن با توجه به قد فرد در نظر گرفته می‌شود و معمولاً در حدود 200 سانتی‌ متر در نظر گرفته می‌شود.

اندازه استاندارد تخت خواب چوبی دو نفره

ابعاد تخت خواب چوبی دو نفره نیز با توجه به جثه افرادی که از آن استفاده می‌کنند، انتخاب می‌شود. معمولاً استاندارد  تخت خواب دو نفره با طولی حدود 200 سانتی متر و عرض 160 و 180 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود تخت خواب‌هایی با عرض 180 سانتی متر برای افرادی با جثه بزرگ‌تر و یا افرادی که دوست دارند فضای بیشتری داشته باشند، بسیار مناسب‌تر است و ابعاد تخت خواب دو نفره بسیار استاندارد است ولی مشکلی که دارد فضای زیادی را در بر می گیرد ارتفاع استاندارد تخت خواب دونفره 50 سانتی متر است.

مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب ارتفاع تخت خواب چوبی

یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی که در مورد ابعاد تخت خواب چوبی مورد توجه قرار می‌گیرد، ارتفاع تخت خواب است. یک تخت خواب استاندارد باید به گونه‌ای ساخته شود که شما با نشستن روی لبه تخت به راحتی بتوانید پاهای خود را روزی زمین بگذارید.

از نظر فنگ شویی برای اینکه فرد در زمان خوابیدن روی تخت آرامش بیشتری را تجربه کند، باید ارتفاع مناسبی داشته باشد. تخت خواب‌های خیلی کوتاه و یا خیلی بلند و تخت خواب‌هایی که زیر آن‌ها کمد به کار رفته است، از لحاظ فنگ شویی مناسب نیستند.

ارتفاع تخت خواب چوبی

به علاوه از لحاظ زیبایی شناسی بهتر است ارتفاع تخت خیلی بلند و یا خیلی کوتاه نباشد و با ارتفاع سقف همخوانی مناسبی داشته باشد.

آلتن یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین برندهای تولید صنایع چوبی و انواع تخت خواب مدرن و کلاسیک است که با کمک گرفتن از متخصصین خبره و باتجربه توانسته محصولات باکیفیت و متنوعی را برای مشتریان تولید کندشما می‌توانید برای خرید محصولات چوبی مانند ترموود، درب چوبی، نمای ترموود و… و همچنین دریافت مشاوره جهت تعمیر و ساخت محصولات چوبی با مشاورین و کارشناسان ما در آلتن تماس بگیرید.

0 0 رای
رتبه بندی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات

تماس با کارشناسان ما جهت خرید و مشاوره

مقالات مرتبط

Dead Knots

آشنایی با انواع چوب و کاربرد آنها

چوب یکی از پرکاربردترین متریال هایی است که از آن برای ساخت لوازم و تجهیز کردن ساختمان ها استفاده می شود. ماده ای منحصر به فرد که از تنه درخت ایجاد می شود و به دلیل قابلیت های خاصی که دارد، از دیرباز از آن برای ساخت لوازم مختلف استفاده می شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هیچ متریالی در دنیا به اندازه چوب انعطاف پذیری ندارد و قابلیت تغییر شکل دادن این ماده آن را نسبت به سایر متریال ها متمایز کرده است.

ادامه مطلب »